Еволюція шприца: з XVII століття до наших днів. Купити медичний інструментарій в Києві

Шприци — звичні всім атрибути лікувального процесу. Їх використовують медпрацівники для введення в організм пацієнта необхідних препаратів: анестетиків, антибіотиків, вітамінів і т. д. Історія еволюції такого поширеного медичного засобу корінням сягає у віки.

Перші інструменти, якими ми їх знаємо сьогодні

Внутрішньовенні ін’єкції здійснювалися з середини XVII століття, але перший шприц сучасного типу був розроблений через двісті років — у 1853 році Чарльзом Габріелем Правазом і Олександром Вудом. Цікаво, що винаходи кожен учений здійснював окремо, не підозрюючи про роботу іншого. Розробки увінчалися використанням непрозорого каучукового циліндра, на кінці якого розташовувалася голка.

Прогрес ХХ століття

Науково-технічна революція не пройшла повз медичний інструментарій. Біологія, генна інженерія, медицина активно розвивалися, і медичні інструменти були вдосконалені. У 1950 році Артур Сміт отримав патент США на одноразовий скляний шприц. Вже в 1956 Колін Мурдок винайшов і запатентував пластикову версію одноразового шприца.

Сучасні тенденції

Зараз учені всього світу розробляють дійсно одноразові вироби медичного призначення, які фізично неможливо було б використати вдруге. Це пов’язано, насамперед, з поширенням наркозалежності, СНІДу та інших захворювань. Деякі успіхи на цьому поприщі вже є, але ввести новітні винаходи в активний оборот не дозволяє відсутність надійного фінансово-економічного вирішення даної задачі.

Бережіть себе і своїх близьких!

Наша компанія «3d-farm» наполегливо рекомендує користуватися тільки одноразовими, абсолютно стерильними шприцами та іншими медичними пристосуваннями. Пам’ятайте, самолікування може зашкодити Вашому здоров’ю, а також звертайте увагу на стерильність лікувального процесу, забезпечити яку Ви зможете, придбавши необхідний інструментарій з нашого асортименту.