Хірургічні костюми – зручність понад усе. Медичний халат. Медичні шапочки. Медичні вироби. Медичні засоби

Хірургія – важлива і відповідальна галузь медицини. Чуючи слово «хірург», мимоволі постає перед очима суворий, рішучий і непохитний образ лікаря-хірурга у білосніжному медичному халаті, медичній шапочці-ковпаку і гумових рукавичках. Сучасний медичний одяг вражає широким асортиментом, який дозволяє обрати не тільки максимально зручний медичний виріб, але й привабливий дизайн, кольорову гаму, матеріал.

Тканини хірургічного одягу як гарантія зручності медичного засобу

Матеріал з якого виготовлений медичний одяг має забезпечувати не лише комфорт, але й відповідати певним вимогам.

  • Зносостійкість (до механічного тертя, до дії різноманітних розчинів, лугів, світла).
  • Захисні властивості.
  • Ергономічність.
  • Гігроскопічність.
  • Повітропроникність.
  • Антистатичність.

Крім того, медичні костюми виготовляються із натуральних тканин, які не викликають алергії. Останнім часом практикують додавання до тканин поліефіру, що забезпечує відсутність виділення текстильного пилу, сприяє підтриманню гігієнічної чистоти приміщень, забезпечує «дихання» шкіри.

Медичний одяг із професійних тканин може витримати до 150 циклів промислового прання.

Одяг не повинен «сідати» і має зберігати свій розмір протягом усього терміну експлуатації, те саме стосується збереження кольору костюму.

Невід’ємними частинами медичного костюму є шапочка і взуття. З метою зменшення гігроскопічністі взуття його обробляють спеціальними водовідштовхуючими розчинами. Підошву, як правило, виготовляють з поліуретану, надаючи їй особливий рельєф, який попереджає ковзання. Головні убори роблять у вигляді косинки, ковпака, пілотки.

Дизайн

Існує багато варіантів медичних костюмів, які вийшли далеко за межі традиційних халатів. Обираючи дизайн одягу, слід враховувати не лише естетичну привабливість, але й зручність, відповідність корпоративному стилю. В багатьох моделях представлені різні варіанти комірців, довжини рукавів, застібок, які впливають на зовнішній вигляд одягу і практичність його використання.