Той, хто чекає можливості зробити відразу багато хорошого, ніколи нічого не зробить. Життя складається з дрібниць. Дуже рідко з’являється можливість зробити відразу дуже багато. Істинна велич полягає в тому, щоб бути великим в дрібницях.
Ти можеш творити чудеса!
Місія проекту — допомога дітям, які потребують або перенесли нейрохірургічні втручання, а також дітям з вадами розвитку нервової системи.
Історія створення
Проект був створений в 2009 році невеликою групою однодумців, серед яких батьки дітей, які тривалий час перебували в дитячій клініці Інституту нейрохірургії. Які, займаючись лікуванням і реабілітацією власних дітей, на своєму досвіді розуміють скрутне становище, в яке потрапляють хворі дітки та їхні родини. А в 2011-му році, з дозволу і за підтримки Тетяни Войно-Ясенецького (внучки святителя), зареєстровані офіційно як Благодійний фонд імені Св. Луки (Войно-Ясенецького).

Олександра Телятникова і Тетяна Войно-Ясенецька.
Принципи роботи:
- Фонд не є релігійною організацією. Ми раді співпраці з людьми з будь-якої конфесії і будь-якого віросповідання. Також ми не належимо до якоїсь партії.
Звітність і публічність. - Краще менше, але краще. Ми не хапаємося за будь-якої проект, поки у нас немає впевненості що нам вистачить сил і засобів на доведення його до кінця. У зв’язку з цим, пріоритетним напрямком є допомога дітям з гідроцефалією, спинно-мозковими грижами і деякими патологіями. Як це не страшно звучить, але у нас не вистачає грошей ефективно допомагати в разі нейро-онкології.
- Ефективна благодійність. Щоб кожна копійка принесла максимальну кількість реальної користі, а не була витрачена на разові роздачі цукерок і мандаринок. Хоча це теж іноді треба.
- Ніяких відкатів. Ніякого використання фонду і його засобів для вирішення бізнес-питань.
Фонд сьогодні
Основна діяльність якого зосереджена в дитячому відділенні Київського Інституту нейрохірургії ім. Ак. Ромоданова, де ми системно працюємо вже більше 4х років. Займаємося забезпеченням лікування відмовних і дитбудинківських дітей, а також дітей з малозабезпечених сімей: покупкою ліків, харчування, засобів гігієни, медичних витратних матеріалів та обладнання. Контролюємо виконання приписи лікарів і намагаємося відстежувати подальшу долю своїх підшефних малюків.
Наші програми >>
Як відбувається робота щодо забезпечення лікування дітей >>
У нас є один співробітник, вона ж і директор фонду та волонтер і фанат своєї справи — Наталія Гращенкова, практично постійно перебуває в нейрохірургії в якості соціального працівника. Наталія контактує не тільки з мамами, але в більшій мірі з докторами і хірургами. Її допускають на лікарські п’ятихвилинки і обходи. Ще 3-5 хлопців-волонтерів допомагають у вільний від своєї роботи час.
На сьогоднішній день, у нас є два основних спонсора — це 2 багатодітні київські родини. І, з огляду на важке економічне становище в країні і бізнесі, виділяти з сімейних бюджетів суми стає важче і важче.
Та й того що зараз є — катастрофічно не вистачає. Доводиться приймати дуже важкі рішення: кому ми можемо допомогти з забезпеченням лікування, а кому — ні. А це часто питання життя і смерті.
Якщо ідея допомоги таким дітям близька вашому серцю — ласкаво просимо в наш проект!